2015

2015

Mike Krol live in Vera (foto: © Simone v/d Heijden, 2015)

Concerten Grote Zaal // Concerts Mainstage

  1. Mike Krol (USA)
  2. Viet Cong (CAN)
  3. Ought (CAN)
  4. John Coffey (NL)
  5. Reigning Sound (USA)
  6. Die Nerven (DUI)
  7. The Gories (USA)
  8. Meatbodies (USA)
  9. Bombay (NL)
  10. Wand (USA)
  11. La Pegatina (SPA)
  12. Big/Brave (CAN)
  13. The Hex Dispensers (USA)
  14. Pauw (NL)
  15. Rats On Rafts (NL)
  16. together PANGEA (USA)
  17. My Brightest Diamond (USA)
  18. Steve Gunn (USA)
  19. Russian Circles (USA)
  20. A Place To Bury Strangers (USA)
  21. The Slow Show (UK)
  22. Public Service Broadcasting (UK)
  23. Mdou Moctar (NIG)
  24. Dope Body (USA)
  25. Bianca Casady & The CIA (USA)
  26. Green Hornet (GRO)
  27. Warm Soda (USA)
  28. DMA’s (AUS)
  29. Prong (USA)
  30. Guantanamo Baywatch (USA)
  31. OM (USA)
  32. Monolord (ZWE)
  33. Fendika (ETH)
  34. Afterpartees (NL)
  35. zZz (NL)
  36. Suuns & Jerusalem At My Heart (CAN)
  37. Kevin Morby (USA)
  38. Shantel & Bukovina Club Orkestar (DUI)
  39. Paul Collins Beat (USA)
  40. Purling Hiss (USA)
  41. Nouveau Vélo (NL)
  42. NOTS (USA)
  43. Group A (JAP)
  44. Bop English (USA)
  45. Primitive Man (USA)
  46. The Gentle Storm (NL)
  47. Earth (USA)
  48. Vaudou Game (FRA-TOG)
  49. Wallace Vanborn (BEL)
  50. zZz (NL/Sleaze Express)

Support van het jaar // Best support act

Meat Wave

Meat Wave (foto: Mischa Veenema© , 2015)

  1. Meat Wave (USA)
  2. Meat Wave (USA)
  3. Santa Fé (GRO)
  4. Mr Airplane Man (USA)
  5. Reverse Cowgirls (GRO)
  6. WOLVON (GRO)
  7. Menhir (GRO)
  8. Town Of Saints (GRO)
  9. Blackbox Red (NL)
  10. WOLVON (GRO)
  11. Fake O’s (GRO)
  12. Silver Ferns (GRO)
  13. Boogie Chillers (GRO)
  14. Jerusalem At My Heart (CAN)
  15. Out Of Order (GRO)
  16. Check 1-2 (NL)
  17. Bingo Starr (NL)
  18. Eerie Wanda (NL)
  19. Bed Rugs (BEL)
  20. Out Of Order (GRO)

Concerten Eurosonic in VERA

  1. Spidergawd (NOO)
  2. Sólstafir (IJS)
  3. Oscar And The Wolf (BEL)
  4. Dolomite Minor (UK)
  5. Jake Isaac (UK)
  6. Marmozets (UK)
  7. Puts Marie (ZWI)
  8. Kaleo (IJS)
  9. Narcosatanicos (DEN)
  10. Bilderbuch (OOS)

Plaatpresentaties in VERA

  1. Avery Plains (GRO)
  2. Swinder (GRO)
  3. Green Hornet (GRO)
  4. Boogie Chillers (GRO)
  5. The Afterveins (NL)
  6. KIN (GRO)
  7. North To The Night (GRO)
  8. Flannery (GRO)
  9. Sprokkelhout (GRO)
  10. O-Bat (GRO)

Concerten Downstage // Downstage concerts 

Crows vera downstageCrows (foto: © Rutger Hocks, 2015)

  1. Crows (UK)
  2. The Homesick (NL)
  3. Recipees (GRO)
  4. The Hussy (USA)
  5. The New Poor (GRO)
  6. Remy (GRO)
  7. Ortega (GRO)
  8. Rats On Rafts (NL)
  9. Douwe (GRO)
  10. Traumahelikopter (GRO)
  11. OBN III’s (USA)
  12. Pile (USA)
  13. Fake O’s (GRO)
  14. Calvin Johnson (USA)
  15. Wax Witches (USA)
  16. Out Of Order (GRO)
  17. Lezboys (GRO)
  18. WOLVON (GRO)
  19. WOLVON (GRO)
  20. And The Gods Made Coffee (GRO)
  21. Peach Kelli Pop (USA)
  22. MOOON (NL)
  23. Aafke Romeijn (NL)
  24. Out Of Order (GRO)
  25. De Kat (GRO)
  26. Trash Templars (DUI)
  27. Those Foreign Kids (NL)
  28. Lars Ludvig Lofgren (ZWE)
  29. Uhgah? Wugah! (GRO)
  30. Bareback (GRO)

Downstage Extra

  1. Ultimate Painting (UK)
  2. Lucas en Gea (NL/Negersonic)
  3. The Homesick (NL)
  4. Destruction Unit (USA)
  5. Ausmuteants (AUS)
  6. The Miseries (NL/Negersonic)
  7. Raketkanon (BEL/Negersonic)
  8. Bökkers (NL/Negersonic)
  9. Les Marinellis (CAN)
  10. Obnox (USA)
  11. The Hunger (GRO)
  12. Isaac Rother & The Phantoms (USA)
  13. Cloud Rat (USA)
  14. Tempest (CAN)
  15. Altered States (NL)
  16. WOLVON (GRO)
  17. Suffering Quota (GRO)
  18. Karawane (NL)
  19. Death Alley (NL/Negersonic)
  20. Massive Assault (NL)

VERA Zienema // Movies in VERA

The Shining Zienema

The Shining (Stanley Kubrick, 1980)

  1. The Shining
  2. Filmquiz
  3. American Psycho
  4. Elliott Smith - Heaven Adores You + optreden
  5. Double bill: Noí Albinoí + Wilde Mossels
  6. Pierrot le fou
  7. Witching & Bitching
  8. We Come as Friends
  9. Liza The Fox Fairy
  10. Alléluia
  11. Arsena + Kinetophone
  12. Spring
  13. White Reindeer

Dansen in VERA

  1. LOFT
  2. Trash Can Night
  3. De Wilde Wave Nacht
  4. De Speciaalzaak
  5. RAEV
  6. Rocknrolla Soundsystem
  7. Break-Fast
  8. Global Waming
  9. Superstijl
  10. Koning Dub

Zomercafé's

  1. LOFT
  2. Sharksomeness presents, feat. The Daydream Fit
  3. Best Friends 4 Ever, feat. Ortega
  4. Subroutine vs Lepel, feat. The Sweet Release Of Death
  5. Melodica festival, fest. Ian Fisher

Noorderzon VERA Container

  1. Santa Fé (GRO)
  2. De Kliko’s (NL)
  3. The Tubs (BE)
  4. Willie Darktrousers & De Splinters (NL)
  5. Idiott Smith (GRO)
  6. North To The Night (GRO)
  7. Lezboys (GRO)
  8. LGHTNNG (GRO)
  9. De Kat (GRO)
  10. Karawane (GRO)

Concerten Garage Sale

  1. The Sensational Second Cousins (NL)
  2. Fake O’s (GRO)
  3. Bingo Starr (NL)
  4. Dodde (GRO)
  5. Wolftone (NL)

Overige evenementen in VERA

  1. For the love of Andrew
  2. Where The Candybeetle Dwells
  3. Gypsyfest
  4. Art Basement
  5. Kiss’n’Run
  6. PopGroningen Talent Award finale
  7. Nightride – A Status Quo Tribute
  8. Stukafest
  9. Summer Rockabilly Rumble
  10. Zwemfest

Concerten elders // Concerts elsewhere

GYBE in De OosterpoortGodspeed You! Black Emperor (foto: © Bob de Vries, 2015)

  1. Godspeed You Black Emperor (De Oosterpoort)
  2. Kasabian
  3. Tame Impala
  4. Buck Biloxi & The Fucks
  5. Calexico
  6. John Coffey
  7. Triggerfinger
  8. Reigning Sound
  9. Ryley Walker
  10. The Delines
  11. Other Lives
  12. Ryan Adams
  13. U2
  14. Alabama Shakes
  15. Alt J
  16. Di-rect
  17. Metz
  18. Afterpartees
  19. Caribou
  20. The Homesick

Beste album // Best album

Currents

  1. Tame Impala – Currents
  2. Protomartyr – The Agent Intellect
  3. Royal Headache – High
  4. Viet Cong – s/t
  5. Courtney Barnett – Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit
  6. Sufjan Stevens – Carrie & Lowell
  7. Rats On Rafts – Tape Hiss
  8. Mike Krol – Turkey
  9. Die Nerven – Out
  10. Wand – Golem
  11. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly
  12. Ought – Sun Coming Down
  13. John Coffey – The Great News
  14. The Hex Dispensers – III
  15. Ultimate Painting – Green Lanes
  16. Green Hornet – Never Enough
  17. Muse – Drones
  18. Kurt Vile – B’lieve I’m Goin Down
  19. Pauw – Macrocosm Microcosm
  20. Radioactivity – Silent Kill
  21. Father John Misty – I Love You, Honeybear
  22. De Kliko’s – s/t
  23. Beach House – Thank You Lucky Stars
  24. Alabama Shakes – Sound & Color
  25. Julia Holter – Have You In My Wilderness
  26. zZz – Juggernaut
  27. Destruction Unit – Negative Feedback Resistor
  28. Metz – II
  29. Avery Planes – s/t
  30. Various Artists – Where The Candybeetle Dwells

Films Algemeen // Best Movie 2015

The Shining Zienema
Ex Machina (Alex Garland, 2015)

1. Ex Machina
2. Mad Max: Fury Road
2. Star Wars: The Force Awakens
4. Birdman
4. Inside Out
6. Son of Saul
7. Le Tout Nouveau Testament
8. The Lobster
9. Youth
10. Big Hero 6
11. Er ist Wieder Da
11. Kurt Cobain: Montage of Heck
11. Victoria
14. Spectre
15. Interstellar
15.
Jurassic World
15. Turist

Beste Band/ Best Band

Tame Impala

Tame Impala 

  1. Tame Impala (AUS)
  2. Viet Cong (CAN)
  3. Mike Krol (USA)
  4. Reigning Sound (USA)
  5. Die Nerven (DUI)
  6. Ought (CAN)
  7. John Coffey (NL)
  8. Protomartyr (USA)
  9. La Pegatina (SPA)
  10. Sufjan Stevens (USA)

Beste Nederlandse Band / Best Dutch BandJohn Coffey VERA


John Coffey live in Vera (foto: © Joséphine Kurvers, 2015)

  1. John Coffey
  2. Rats On Rafts
  3. Pauw
  4. Bombay
  5. Afterpartees
  6. zZz
  7. The Homesick
  8. Nouveau Vélo
  9. Typhoon
  10. The Deaf

Grunnen Band
Avery Plains

  1. Avery Plains
  2. Santa Fé
  3. Green Hornet
  4. Swinder
  5. Ortega
  6. Traumahelikopter
  7. WOLVON
  8. Boogie Chillers
  9. The New Poor
  10. Recipees

Zaal elders/ Best venue

  1. De Oosterpoort
  2. Paradiso
  3. De Gym
  4. Simplon
  5. Asteriks
  6. Ekko
  7. De Neushoorn
  8. TivoliVredenburg
  9. De Melkweg
  10. Doornroosje

Best Festival

  1. Eurosonic Noorderslag
  2. Best Kept Secret
  3. Welcome The The Village
  4. Le Guess Who?
  5. Down The Rabbit Hole
  6. Lowlands
  7. Into The Great Wide Open
  8. Noorderzon
  9. Rock Werchter
  10. Into The Grave
 

Parquet Courts (USA)

2

Lee Ranaldo and the Dust (USA)

3

Amenra (BEL)

4

Metz (CAN)

5

The Fresh & Onlys (USA)

6

Ufomammut (ITA)

7

White Denim (USA)

8

Mikal Cronin (USA)

9

The Babies (USA)

10

Warm Soda (USA)

11

Föllakzoid (CHI)

12

Deerhunter (USA)

13

Wallace Vanborn (BEL)

14

Sheep,Dog&Wolf (NZLD)

15

Night Beats (USA)

16

A Place To Bury Strangers (USA)

17

Purling Hiss (USA)

18

Chelsea Light Moving (USA)

19

And So I Watched You From Afar (UK)

20

Meindert Talma (GRO)

21

Traumahelikopter (GRO)

22

Kid Congo & The Pink Monkey Birds (USA)

23

Torre Florim & Roos Rebergen (NL)

24

Monomyth  (NL-december)

25

Fred & Toody (USA)

26

The Growlers (USA)

27

Widowspeak (USA)

28

The A-Bones (USA)

29

Sebadoh (USA)

30

Disappears (USA)

31

Shanon & The Clams (USA)

32

De Staat (NL)

33

The Hex Dispensers (USA)

34

Wolvon (GRO)

35

Dead Ghosts (CAN)

36

Master (USA)

37

Two Gallants (USA)

38

Maison du Malheur (NL)

39

Town of Saints (GRO)

40

Ducktails (USA)

41

Motorpsycho (NOO)

42

Exhumed (USA)

43

Woods (USA)

44

Cosmic Dead (UK)

45

Bliksem (BEL)

46

Truckfighters (ZWE)

47

Endless Boogie (USA)

48

The Veils (NZLD)

49

The Besnard Lakes (CAN)

50

Efterklang (DEN)

51

Wo Fat (USA)

52

And You Will Know Us By The Trail of Dead (USA)

53

Bleached (USA)

54

Ben Caplan (USA)

55

Vanderbuyst (NL)

56

Sexton Creeps (GRO)

57

Monomyth (NL-april)

58

Yes Sir Boss (UK)

59

The Resonars (USA)

60

De Kift 2 (NL)

61

Claw Boys Claw (NL)

62

The Bloody Hollies (USA)

63

Camera (DUI)

64

IceAge (DEN)

65

Dignan Porch (UK)

66

65daysofstatic (UK)

67

The Icarus Line (USA)

68

Radio Moscow (USA)

69

Orange Sunshine (NL)

70

De Kift (NL-7 februari)

71

Bettie Serveert (NL)

72

Gedignag (GRO-NL)

73

Maston (USA)

74

The Walkmen (USA)

75

Dirty Beaches (USA)

76

John Coffey (NL)

77

Absu (USA)

78

Rue Royale (UK)

79

Bromheads (UK)

80

The Appleseed Cast (USA)

81

Crystal Stilts (USA)

82

Palma Violets (UK)

83

Naam (USA)

84

Rudy & His Fascinators (GRO)

85

O-Bat & The Undead (GRO)

86

The Hackensaw Boys (USA)

87

Bob Wayne (USA)

88

Mozes and the First Born (NL)

89

White Hills (USA)

90

The Riverboat Gamlers (USA)

91

The View (UK)

92

Sticks & Moon (NL)

93

Jacco Gardner  (NL-december)

94

Stuurbaard Bakkebaard (NL)

95

Vader (POL)

96

The Tightropes (GRO)

97

The Aggrolites (USA)

98

Glow Kit (DEN)

99

The Revival Hour (USA)

100

Beans & Fatback (NL)