2016

2016

Protomartyr live in Vera (foto: © Bob de Vries, 2016)


Concerten Grote Zaal // Concerts Mainstage

  1. Protomartyr (USA)
  2. A Giant Dog (USA)
  3. Wand (USA)
  4. Pat Thomas & Kwashibu Area Band (GHA)
  5. Methyl Ethel (AUS)
  6. Dinosaur Jr (USA)
  7. Scott & Charlene's Wedding (AUS)
  8. King Gizzard & The Lizard Wizard (AUS)
  9. Unsane (USA)
  10. Pé & Rinus & de Containers (GRO)
  11. July Talk (CAN)
  12. Lorelle Meets The Obsolete (MEX)
  13. Jambinai (ZKO)
  14. Seratones (USA)
  15. The Franklys (UK)
  16. Freakwater (USA)
  17. Royal Headache (AUS)
  18. Blanck Mass (UK)
  19. Metz (CAN)
  20. Bombay (NL)
  21. Kid Congo & The Pink Monkey Birds (USA)
  22. Monomyth (NL)
  23. Deaf Wish (AUS)
  24. De Staat (NL)
  25. Bettie Serveert (NL)
  26. Destruction Unit (USA)
  27. Parquet Courts (USA)
  28. Monophonics (USA)
  29. The Blind Shake (USA)
  30. The Body (USA)
  31. Truckfighters (ZWE)
  32. together PANGEA (USA)
  33. traumahelikopter (GRO)
  34. Birth Of Joy (NL)
  35. Ultimate Painting (UK)
  36. Twin Peaks (USA)
  37. SKIP&DIE (NL)
  38. Kadavar (DUI)
  39. Slim Cessna’s Auto Club (USA)
  40. Motorpsycho (NOO)
  41. Mike Krol (USA)
  42. Peter Pan Speedrock (NL)
  43. Doomsquad (CAN)
  44. Guy One & the Polyversal Souls (GHA)
  45. Sivert Høyem (NOO)
  46. T-99 (NL)
  47. Júníus Meyvant (IJS)
  48. Whitney (USA)
  49. Bixiga 70 (BRA)
  50. Tjing Tjing (NL)
  51. Full Of Hell (USA)
  52. Meindert Talma (GRO)
  53. Black Oak (NL)
  54. Audacity (USA)
  55. NI (FRA)
  56. Big Ups (USA)
  57. DeWolff (NL)
  58. Ryley Walker (USA)
  59. Vant (UK)
  60. Blind Idiot God (USA)
  61. Lucky Fonz III (NL)
  62. Tal National (NIG)
  63. Imarhan (ALG)
  64. Animal House (AUS)
  65. Roald van Oosten (NL)
  66. Rooie Waas (NL)
  67. Shearwater (USA)
  68. Bauer (NL)
  69. Rule Of Thirds (AUS)
  70. Bökkers (NL)
  71. Holly Golightly (UK)
  72. Spidergawd (NOO)
  73. Red Snapper (UK)
  74. White Fang (USA)
  75. My Baby (NL)
  76. Mudhoney (USA)
  77. Saturnalia Temple (ZWE)
  78. Town Of Saints (GRO)
  79. Bewilder (NL)
  80. Shantel & Bucovina Club Orkestar (DUI)
  81. Yuko Yuko (NL)
  82. Roger Damawuzan & Vaudou Game (TOG-FR)
  83. Indian Askin (NL)
  84. Wallace Vanborn (BEL)
  85. Die Goldenen Zitronen (DUI)
  86. Bob Wayne (USA)
  87. Kurt Vile & The Violators (USA)
  88. Zuco 103 (NL)
  89. Dilly Dally (CAN)
  90. Ferocious Dog (UK)
  91. Downtown Boys (USA)
  92. Cult Of Dom Keller (UK)
  93. Spain (USA)
  94. The Bonnevilles (UK)
  95. Night Beats (USA)
  96. Mozes & The Firstborn (NL)
  97. Richmond Fontaine (USA)
  98. Blaudzun (NL)
  99. Flying Horseman (BEL)
  100. The Rumjacks (AUS)

Support van het jaar // Best support act

Meat Wave

Avery Plains (foto: Peer © , 2016)

  1. Avery Plains (GRO)
  2. Sauna Youth (UK)
  3. 30.000 Monkies (BEL)
  4. Cosmic Psychos (AUS)
  5. Joost Dijkema (GRO)
  6. Menhir (GRO)
  7. Death Alley (NL)
  8. Solids (CAN)
  9. Happyness (UK)
  10. Green Hornet (GRO)
  11. The New Poor (GRO)
  12. David Lamain (GRO)
  13. We Hunt Buffalo (CAN)
  14. The New Poor (GRO)
  15. Das Audio Combo (GRO)
  16. Blackboxred (NL)
  17. Adam and the Relevants (NL)
  18. Weaves (CAN)
  19. Iguana Death Cult (NL)
  20. Swinder (GRO)
  21. Chief Of Smoke (GRO)
  22. Ian Fisher (USA)
  23. Kinoo (GRO)
  24. Flowerbox (GRO)
  25. GOLD (NL)
  26. Robbing Banks (NL)
  27. Bonne Aparte (NL)
  28. Seabuckthorne (UK)
  29. Mooon (NL)
  30. Soul Sister Dance Revolution (NL)

Concerten Eurosonic in VERA

  1. Dua Lipa (UK)
  2. De Underjordiske (DEN)
  3. Pumarosa (UK)
  4. Honne (UK)
  5. Kontinuum (IJS)
  6. Scarred (LUX)
  7. Dolores Haze (ZWE)
  8. Inheaven (UK)
  9. Sacri Cuori (ITA)
  10. Hvob (OOS)
  11. Aosoon (UK)
  12. Ninos Du Brasil (ITA)
  13. Antilopen Gang (DEN)
  14. Chloe Martini (POL)

Plaatpresentaties  in VERA

  1. Ortega (GRO)
  2. Joost Dijkema (GRO)
  3. The Black Cult (GRO)
  4. Hoppah! (GRO)
  5. De Kat (GRO)

Other events  in VERA

  1. Jagersonic
  2. Garage Sale
  3. NNO in de club
  4. Jailbreak - A Thin Lizzy Tribute
  5. Popronde
  6. Peter Pontiac - A tribute to Peter Pontiac
  7. POPgroningen Talent Award finale
  8. Zwemfest
  9. Laat ze niet stikken
  10. Skasjock

Concerten Downstage // Downstage concerts 

Crows vera downstageVVOVNDS

  1. VVOVNDS (BEL)
  2. Entrapment (GRO)
  3. Klaus Johann Grobe (ZWI)
  4. Fake O's (GRO)
  5. Uranium Club (USA)
  6. Bastard Grave (ZWE)
  7. The Lumes (NL)
  8. Menhir (GRO)
  9. Suffering Quota (GRO)
  10. The New Poor (GRO)
  11. Magic Potion (ZWE)
  12. Willie Darktrousers (NL)
  13. Fake O's (GRO)
  14. Teen Creeps (NL)
  15. Abdomen (NL)
  16. Avery Plains (GRO)
  17. Sensational Second Cousins (NL)
  18. Kinoo (GRO)
  19. Karoushi (GRO)
  20. Bert Scholten (GRO)
  21. Santa Fé (GRO)
  22. Mind Rays (BEL)
  23. Break Character (NL)
  24. Eva Waterbolk (GRO)
  25. Apneu (NL)
  26. James And The Ultrasounds (USA)
  27. Odd Couple (DUI)
  28. Baby Salad (GRO)
  29. Modern Convenience (USA)
  30. Creepy Karpis (NL)

Downstage Extra

  1. Sauna Youth (UK)
  2. Yung (DK)
  3. Denim & Leather (UK)
  4. The Black Cult (GRO)
  5. Terry (AUS)
  6. Bloodshot Bill (CAN)
  7. The Burning Hell (CAN)
  8. TV Crime (UK)
  9. Bert scholten (GRO)
  10. Creepy Karpis (GRO)
  11. Show me the Body (USA)
  12. Dan Stuart & Tom Heyman (USA)
  13. Fernando (USA)

VERA Zienema // Movies in VERA

The Shining Zienema

Rock 'n Roll High School (Allan Arkush, VS 1979)

  1. High School Movie Maand: Rock 'n Roll High School
  2. High School Movie Maand: Donnie Darko
  3. Kerst Horror: Scouts Guide to the Zombie Apocalypse
  4. 20.000 Days On Earth
  5. The Neon Demon
  6. Unknown Brood
  7. Next to Her
  8. Eraserhead
  9. The Invader
  10. Ich Seh, Ich Seh

Film algemeen / Best movie overall

  1. The Revenant
  2. Toni Erdmann
  3. Arrival
  4. Deadpool
  5. One More Time With Feeling
  6. La La Land
  7. Star Wars - Rogue One
  8. The Neon Demon
  9. Swiss Army Man

 

Dansen in VERA

  1. LOFT
  2. Break-Fast
  3. Trash Can Night
  4. Rocknrolla Soundsystem
  5. Golddiggrs

Zomercafé's

  1. Sportlife (GRO/First Timers)
  2. Duke Hugh (GRO/LOFT)
  3. Pushin Wood (GRO/LOFT)
  4. Black Dynamite Soundsystem (GRO/LOFT)
  5. Mat_euj (GRO/First Timers)
  6. Baby Galaxy (NL/The Zomeravonden van Lepel en Subroutine)
  7. VERA Popquiz: Evert Grunnen Rocks, Ralf & Josz (GRO)
  8. The Kryng (GRO/Garage Sale)
  9. The Fuckups (GRO/The Fuckups)
  10. The Avonden (NL/The Zomeravonden van Lepel en Subroutine)

Noorderzon VERA Container

  1. OOO (GRO)
  2. A Fugitive (GRO)
  3. Pip Blom (NL)
  4. Slow Worries (NL)
  5. Jerry Hormone (NL)
  6. Elias + Walbert (NL)
  7. Kinoo (GRO)
  8. Baby Salad (GRO)
  9. Lewsberg (NL)
  10. Niek Pronk (NL)

Concerten elders // Concerts elsewhere

GYBE in De OosterpoortRadioactivity live @ Crowbar 

  1. Radioactivity (o.a. Crowbar)
  2. The Cure
  3. John Coffey
  4. Wolfmother
  5. King Gizzard and the Wizard Lizard
  6. Die Nerven
  7. Ty Segall & The Muggers
  8. PJ Harvey
  9. together Pangea
  10. Radiohead
  11. Death Grips
  12. Tame Impala
  13. Neil Young & Promise of the Real
  14. Protomartyr
  15. Bazart
  16. Swans
  17. Deaf Wish
  18. Foals
  19. Jack Oblivian
  20. Daniel Romano

Beste album // Best album

Currents


  1. David Bowie - Black Star
  2. A Giant Dog  - Pile
  3. Nick Cave & The Bad Seeds - Skeleton Tree
  4. Dinosaur Jr. - Give a Glimpse of What Yer Not
  5. Radiohead - A Moon Shaped Pool
  6. Ty Segall - Emotional Mugger
  7. King Gizzard & The Lizard WIzard - Nonagon Infinity
  8. Car Seat Headrest - Teens of Denial
  9. Leonard Cohen - You Want it Darker
  10. Whitney - Light Upon the Lake
  11. Parquet Courts - Human Behaviour
  12. Heron Oblivion - s/t
  13. Methyl Ethel - Oh Inhuman Spectacle
  14. Bombay - Show Your Teeth
  15. Kevin Morby - Singing Saw
  16. Bon Iver - 22, A Million
  17. traumahelikopter - Competition Stripe
  18. Spidergawd - III
  19. Iggy Pop - Post Pop Depression
  20. Metallica - Hardwired to Self Destruct
  21. Joost Dijkema - Sacred Revelations
  22. Bettie Serveert - Damaged Good
  23. Black Mountain - IV
  24. Gojira - Magma
  25. DMA’s – Hills End
  26. Wolfmother - Victorious
  27. Tracy Bryant - Subterranean
  28. DIIV - Is the is Are
  29. De Kat - s/t
  30. Ultimate Painting - Dusk
  31. De Staat - O
  32. Savages - Adore Life
  33. Swans - The Glowing Man
  34. Anaal Nathrakh - The Whole of the Law
  35. Angel Olsen - My Woman
  36. The Growlers - City Club
  37. Daniel Romano - Mosey
  38. FEWS - Means
  39. Frank Ocean - Blonde
  40. The Last Shadow Puppets - Everything You've Come to Expect
  41. Twin Peaks - Down In Heaven
  42. The 1975 – I Like It When You Sleep For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It
  43. Eli Paperboy Reed - My Way Home
  44. Alcest - Kodama
  45. The Avonden - Nachtschade
  46. Mozes & the Firstborn - Grreat Pile of Nothing
  47. Sleeping Beauties - Sleeping Beauties
  48. Preoccupations -  s/t
  49. Meindert Talma - Jannes van der Wal
  50. The Black Cult - s/t

Beste Band/ Best Band

Tame Impala

A Giant Dog (live in VERA, photo: Mischa Veenema)

  1. A Giant Dog
  2. King Gizzard & The Lizard Wizard
  3. Protomartyr
  4. Dinosaur Jr
  5. Methyl Ethel
  6. Wand
  7. Pat Thomas & Kwashibu Area Band
  8. Whitney
  9. Radiohead
  10. David Bowie

Beste Nederlandse Band / Best Dutch BandJohn Coffey VERA


Bombay 

  1. Bombay
  2. De Staat
  3. traumahelikopter
  4. Bettie Serveert
  5. John Coffey
  6. Monomyth
  7. Birth Of Joy
  8. De Kat
  9. Mozes and the Firstborn
  10. DeWolff

Grunnen Band
Avery Plains

traumahelikopter live at Vera (Photo: Marc de Krosse, 2016)

  1.   traumahelikopter
  2. De Kat
  3. Joost Dijkema
  4. The Black Cult
  5. Avery Plains
  6. Meindert Talma
  7. Ortega
  8. Green Hornet
  9. Fake O's
  10. The New Poor

Zaal elders/ Best venue

  1. De Gym (Groningen)
  2. Ekko (Utrecht)
  3. De Oosterpoort (Groningen)
  4. Paradiso (Amsterdam)
  5. De Melkweg (Amsterdam)
  6. Asteriks (Leeuwarden)
  7. Doornroosje (Nijmegen)
  8. Simplon (Groningen)
  9. Worm (Rotterdam)
  10. Neushoorn (Leeuwarden)

Best Festival

  1. Welcome to the Village
  2. Down the Rabbit Hole
  3. Eurosonic/Noorderslag
  4. Best Kept Secret
  5. Noorderzon
  6. Roadburn
  7. Lowlands
  8. Jagersonic
  9. Le Guess Who?
  10. Into the Great Wide Open
 

Parquet Courts (USA)

2

Lee Ranaldo and the Dust (USA)

3

Amenra (BEL)

4

Metz (CAN)

5

The Fresh & Onlys (USA)

6

Ufomammut (ITA)

7

White Denim (USA)

8

Mikal Cronin (USA)

9

The Babies (USA)

10

Warm Soda (USA)

11

Föllakzoid (CHI)

12

Deerhunter (USA)

13

Wallace Vanborn (BEL)

14

Sheep,Dog&Wolf (NZLD)

15

Night Beats (USA)

16

A Place To Bury Strangers (USA)

17

Purling Hiss (USA)

18

Chelsea Light Moving (USA)

19

And So I Watched You From Afar (UK)

20

Meindert Talma (GRO)

21

Traumahelikopter (GRO)

22

Kid Congo & The Pink Monkey Birds (USA)

23

Torre Florim & Roos Rebergen (NL)

24

Monomyth  (NL-december)

25

Fred & Toody (USA)

26

The Growlers (USA)

27

Widowspeak (USA)

28

The A-Bones (USA)

29

Sebadoh (USA)

30

Disappears (USA)

31

Shanon & The Clams (USA)

32

De Staat (NL)

33

The Hex Dispensers (USA)

34

Wolvon (GRO)

35

Dead Ghosts (CAN)

36

Master (USA)

37

Two Gallants (USA)

38

Maison du Malheur (NL)

39

Town of Saints (GRO)

40

Ducktails (USA)

41

Motorpsycho (NOO)

42

Exhumed (USA)

43

Woods (USA)

44

Cosmic Dead (UK)

45

Bliksem (BEL)

46

Truckfighters (ZWE)

47

Endless Boogie (USA)

48

The Veils (NZLD)

49

The Besnard Lakes (CAN)

50

Efterklang (DEN)

51

Wo Fat (USA)

52

And You Will Know Us By The Trail of Dead (USA)

53

Bleached (USA)

54

Ben Caplan (USA)

55

Vanderbuyst (NL)

56

Sexton Creeps (GRO)

57

Monomyth (NL-april)

58

Yes Sir Boss (UK)

59

The Resonars (USA)

60

De Kift 2 (NL)

61

Claw Boys Claw (NL)

62

The Bloody Hollies (USA)

63

Camera (DUI)

64

IceAge (DEN)

65

Dignan Porch (UK)

66

65daysofstatic (UK)

67

The Icarus Line (USA)

68

Radio Moscow (USA)

69

Orange Sunshine (NL)

70

De Kift (NL-7 februari)

71

Bettie Serveert (NL)

72

Gedignag (GRO-NL)

73

Maston (USA)

74

The Walkmen (USA)

75

Dirty Beaches (USA)

76

John Coffey (NL)

77

Absu (USA)

78

Rue Royale (UK)

79

Bromheads (UK)

80

The Appleseed Cast (USA)

81

Crystal Stilts (USA)

82

Palma Violets (UK)

83

Naam (USA)

84

Rudy & His Fascinators (GRO)

85

O-Bat & The Undead (GRO)

86

The Hackensaw Boys (USA)

87

Bob Wayne (USA)

88

Mozes and the First Born (NL)

89

White Hills (USA)

90

The Riverboat Gamlers (USA)

91

The View (UK)

92

Sticks & Moon (NL)

93

Jacco Gardner  (NL-december)

94

Stuurbaard Bakkebaard (NL)

95

Vader (POL)

96

The Tightropes (GRO)

97

The Aggrolites (USA)

98

Glow Kit (DEN)

99

The Revival Hour (USA)

100

Beans & Fatback (NL)