Drive Like Maria // Tarball
- Date:Wednesday, February 10, 2010
- Doors open: 20:30 till: 22:30
- Start: 21.00
- Price: € 10,- + maandkaart (€ 1)
- Presale: Starts january 27th at 12.00. Ticket reservations here
- Genre: Stonerrock
- File under: Queens of the Stone Age, Triggerfinger, Kyuss, Fu Manchu
- From: Belgium/ NL
- Label: PIAS

Het Belgische ‘Rancho De La Luna’ (da’s de thuisbasis van QOTSA in Amerika) ligt in Hasselt, waar Drive Like Maria vandaan komt. Drive Like Maria is vast de enige band die via de bandjeswedstrijd ‘Global Battle Of The Bands’ het zo ver heeft weten te schoppen. Ze wonnen de contest en mochten daarna enkele shows doen in Mexico. Aangezien ze ‘toch in de buurt’ waren hebben ze toen in Amerika een paar nummers opgenomen met producer John Congleton ( The Paper Chase). Het balletje begon te rollen toen Drive Like Maria een platendeal kreeg bij PIAS net als hun vrienden van Triggerfinger.
In mijn vorige artikel over Drive Like Maria had ik het nog over “dit leuke nieuwe bandje” en “Drive Like Maria kan het nog wel eens ver gaan schoppen”. Soms zeg je dit om de boel een beetje aan te dikken en soms komt zo’n voorspelling dan ook helemaal niet uit. Maar in het geval van Drive Like Maria wel. Amper een jaar geleden stonden ze onze club en toen al was het bijna uitverkocht. Altijd fijn voor een band zo’n tv debuut bij ‘De Wereld Draait Door’ want daar weten ze nog wel echt leuke nieuwe bands neer te zetten.
Het laatste jaar is het Drive Like Maria goed gegaan, ze deden alle grote festivals, Lowlands/ Zwarte Cross/Pukkelpop en een aantal weekjes terug stonden ze nog op Noorderslag. Wat een verademing was dat, een van de weinige bands daar die nog snoeihard durft te rocken. Ook speelden ze uiteraard op de ‘Jack Daniels Party’ bij Eurosonic. Ik had ook niet anders verwacht , Peter Pan Speedrock wordt daar ook door gesponsord dus Drive Like Maria hoort daar natuurlijk dan ook bij. Ik houd er wel van, die lekkere stonerrock in de stijl van Kyuss en Queens Of The Stone Age en ik denk jullie ook wel! Was je verleden jaar bij Triggerfinger en The Datsuns, dan moet je hier ook heen. Wordt weer lekker rocken geblazen! En wat Triggerfinger lukt, gaat Drive Like Maria ook klaarspelen. Als je maar vaak genoeg optreedt (en dat goed doet!) lukt het vanzelf om je shows uit te verkopen. Dat gebeurde verleden jaar al bij enkele shows maar dat zal nu ook wel gaan gebeuren in VERA.
Heleen
Drive Like Maria: home // myspace
Tarball: home // myspace
Got photos on Flickr?
Want your photos of this event here? Tag them with
