Mike Krol live in Vera (foto: © Simone v/d Heijden, 2015)

Concerten Grote Zaal // Concerts Mainstage

  1. Mike Krol (USA)
  2. Viet Cong (CAN)
  3. Ought (CAN)
  4. John Coffey (NL)
  5. Reigning Sound (USA)
  6. Die Nerven (DUI)
  7. The Gories (USA)
  8. Meatbodies (USA)
  9. Bombay (NL)
  10. Wand (USA)
  11. La Pegatina (SPA)
  12. Big/Brave (CAN)
  13. The Hex Dispensers (USA)
  14. Pauw (NL)
  15. Rats On Rafts (NL)
  16. together PANGEA (USA)
  17. My Brightest Diamond (USA)
  18. Steve Gunn (USA)
  19. Russian Circles (USA)
  20. A Place To Bury Strangers (USA)
  21. The Slow Show (UK)
  22. Public Service Broadcasting (UK)
  23. Mdou Moctar (NIG)
  24. Dope Body (USA)
  25. Bianca Casady & The CIA (USA)
  26. Green Hornet (GRO)
  27. Warm Soda (USA)
  28. DMA’s (AUS)
  29. Prong (USA)
  30. Guantanamo Baywatch (USA)
  31. OM (USA)
  32. Monolord (ZWE)
  33. Fendika (ETH)
  34. Afterpartees (NL)
  35. zZz (NL)
  36. Suuns & Jerusalem At My Heart (CAN)
  37. Kevin Morby (USA)
  38. Shantel & Bukovina Club Orkestar (DUI)
  39. Paul Collins Beat (USA)
  40. Purling Hiss (USA)
  41. Nouveau Vélo (NL)
  42. NOTS (USA)
  43. Group A (JAP)
  44. Bop English (USA)
  45. Primitive Man (USA)
  46. The Gentle Storm (NL)
  47. Earth (USA)
  48. Vaudou Game (FRA-TOG)
  49. Wallace Vanborn (BEL)
  50. zZz (NL/Sleaze Express)
    Support van het jaar // Best support act
    Meat Wave (foto: © Mischa Veenema, 2015)

    1. Meat Wave (USA)
    2. Meat Wave (USA)
    3. Santa Fé (GRO)
    4. Mr Airplane Man (USA)
    5. Reverse Cowgirls (GRO)
    6. WOLVON (GRO)
    7. Menhir (GRO)
    8. Town Of Saints (GRO)
    9. Blackbox Red (NL)
    10. WOLVON (GRO)
    11. Fake O’s (GRO)
    12. Silver Ferns (GRO)
    13. Boogie Chillers (GRO)
    14. Jerusalem At My Heart (CAN)
    15. Out Of Order (GRO)
    16. Check 1-2 (NL)
    17. Bingo Starr (NL)
    18. Eerie Wanda (NL)
    19. Bed Rugs (BEL)
    20. Out Of Order (GRO)

    Concerten Eurosonic in VERA

    1. Spidergawd (NOO)
    2. Sólstafir (IJS)
    3. Oscar And The Wolf (BEL)
    4. Dolomite Minor (UK)
    5. Jake Isaac (UK)
    6. Marmozets (UK)
    7. Puts Marie (ZWI)
    8. Kaleo (IJS)
    9. Narcosatanicos (DEN)
    10. Bilderbuch (OOS)

    Plaatpresentaties in VERA

    1. Avery Plains (GRO)
    2. Swinder (GRO)
    3. Green Hornet (GRO)
    4. Boogie Chillers (GRO)
    5. The Afterveins (NL)
    6. KIN (GRO)
    7. North To The Night (GRO)
    8. Flannery (GRO)
    9. Sprokkelhout (GRO)
    10. O-Bat (GRO)

    Concerten Downstage // Downstage concerts


    (foto: © Rutger Hocks, 2015)

    1. Crows (UK)
    2. The Homesick (NL)
    3. Recipees (GRO)
    4. The Hussy (USA)
    5. The New Poor (GRO)
    6. Remy (GRO)
    7. Ortega (GRO)
    8. Rats On Rafts (NL)
    9. Douwe (GRO)
    10. Traumahelikopter (GRO)
    11. OBN III’s (USA)
    12. Pile (USA)
    13. Fake O’s (GRO)
    14. Calvin Johnson (USA)
    15. Wax Witches (USA)
    16. Out Of Order (GRO)
    17. Lezboys (GRO)
    18. WOLVON (GRO)
    19. WOLVON (GRO)
    20. And The Gods Made Coffee (GRO)
    21. Peach Kelli Pop (USA)
    22. MOOON (NL)
    23. Aafke Romeijn (NL)
    24. Out Of Order (GRO)
    25. De Kat (GRO)
    26. Trash Templars (DUI)
    27. Those Foreign Kids (NL)
    28. Lars Ludvig Lofgren (ZWE)
    29. Uhgah? Wugah! (GRO)
    30. Bareback (GRO)

    Downstage Extra

    1. Ultimate Painting (UK)
    2. Lucas en Gea (NL/Negersonic)
    3. The Homesick (NL)
    4. Destruction Unit (USA)
    5. Ausmuteants (AUS)
    6. The Miseries (NL/Negersonic)
    7. Raketkanon (BEL/Negersonic)
    8. Bökkers (NL/Negersonic)
    9. Les Marinellis (CAN)
    10. Obnox (USA)
    11. The Hunger (GRO)
    12. Isaac Rother & The Phantoms (USA)
    13. Cloud Rat (USA)
    14. Tempest (CAN)
    15. Altered States (NL)
    16. WOLVON (GRO)
    17. Suffering Quota (GRO)
    18. Karawane (NL)
    19. Death Alley (NL/Negersonic)
    20. Massive Assault (NL)

    VERA Zienema // Movies in VERA


    The Shining
    (Stanley Kubrick, 1980)

    1. The Shining
    2. Filmquiz
    3. American Psycho
    4. Elliott Smith – Heaven Adores You + optreden
    5. Double bill: Noí Albinoí + Wilde Mossels
    6. Pierrot le fou
    7. Witching & Bitching
    8. We Come as Friends
    9. Liza The Fox Fairy
    10. Alléluia
    11. Arsena + Kinetophone
    12. Spring
    13. White Reindeer

    Dansen in VERA

    1. LOFT
    2. Trash Can Night
    3. De Wilde Wave Nacht
    4. De Speciaalzaak
    5. RAEV
    6. Rocknrolla Soundsystem
    7. Break-Fast
    8. Global Waming
    9. Superstijl
    10. Koning Dub

    Zomercafé’s

    1. LOFT
    2. Sharksomeness presents, feat. The Daydream Fit
    3. Best Friends 4 Ever, feat. Ortega
    4. Subroutine vs Lepel, feat. The Sweet Release Of Death
    5. Melodica festival, fest. Ian Fisher

    Noorderzon VERA Container

    1. Santa Fé (GRO)
    2. De Kliko’s (NL)
    3. The Tubs (BE)
    4. Willie Darktrousers & De Splinters (NL)
    5. Idiott Smith (GRO)
    6. North To The Night (GRO)
    7. Lezboys (GRO)
    8. LGHTNNG (GRO)
    9. De Kat (GRO)
    10. Karawane (GRO)

    Concerten Garage Sale

    1. The Sensational Second Cousins (NL)
    2. Fake O’s (GRO)
    3. Bingo Starr (NL)
    4. Dodde (GRO)
    5. Wolftone (NL)

    Overige evenementen in VERA

    1. For the love of Andrew
    2. Where The Candybeetle Dwells
    3. Gypsyfest
    4. Art Basement
    5. Kiss’n’Run
    6. PopGroningen Talent Award finale
    7. Nightride – A Status Quo Tribute
    8. Stukafest
    9. Summer Rockabilly Rumble
    10. Zwemfest

    Concerten elders // Concerts elsewhere

    GYBE in De Oosterpoort
    Godspeed You! Black Emperor (foto: ©
    Bob de Vries, 2015)

    1. Godspeed You Black Emperor (De Oosterpoort)
    2. Kasabian
    3. Tame Impala
    4. Buck Biloxi & The Fucks
    5. Calexico
    6. John Coffey
    7. Triggerfinger
    8. Reigning Sound
    9. Ryley Walker
    10. The Delines
    11. Other Lives
    12. Ryan Adams
    13. U2
    14. Alabama Shakes
    15. Alt J
    16. Di-rect
    17. Metz
    18. Afterpartees
    19. Caribou
    20. The Homesick

    Beste album // Best album

    Currents

    1. Tame Impala – Currents
    2. Protomartyr – The Agent Intellect
    3. Royal Headache – High
    4. Viet Cong – s/t
    5. Courtney Barnett – Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit
    6. Sufjan Stevens – Carrie & Lowell
    7. Rats On Rafts – Tape Hiss
    8. Mike Krol – Turkey
    9. Die Nerven – Out
    10. Wand – Golem
    11. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly
    12. Ought – Sun Coming Down
    13. John Coffey – The Great News
    14. The Hex Dispensers – III
    15. Ultimate Painting – Green Lanes
    16. Green Hornet – Never Enough
    17. Muse – Drones
    18. Kurt Vile – B’lieve I’m Goin Down
    19. Pauw – Macrocosm Microcosm
    20. Radioactivity – Silent Kill
    21. Father John Misty – I Love You, Honeybear
    22. De Kliko’s – s/t
    23. Beach House – Thank You Lucky Stars
    24. Alabama Shakes – Sound & Color
    25. Julia Holter – Have You In My Wilderness
    26. zZz – Juggernaut
    27. Destruction Unit – Negative Feedback Resistor
    28. Metz – II
    29. Avery Planes – s/t
    30. Various Artists – Where The Candybeetle Dwells

    Films Algemeen // Best Movie 2015

    The Shining Zienema
    Ex Machina (Alex Garland, 2015)

    1. Ex Machina
    2. Mad Max: Fury Road
    2. Star Wars: The Force Awakens
    4. Birdman
    4. Inside Out
    6. Son of Saul
    7. Le Tout Nouveau Testament
    8. The Lobster
    9. Youth
    10. Big Hero 6
    11. Er ist Wieder Da
    11. Kurt Cobain: Montage of Heck
    11. Victoria
    14. Spectre
    15. Interstellar
    15.
    Jurassic World
    15. Turist

    Beste Band/ Best Band

    Tame Impala
    Tame Impala
     

    1. Tame Impala (AUS)
    2. Viet Cong (CAN)
    3. Mike Krol (USA)
    4. Reigning Sound (USA)
    5. Die Nerven (DUI)
    6. Ought (CAN)
    7. John Coffey (NL)
    8. Protomartyr (USA)
    9. La Pegatina (SPA)
    10. Sufjan Stevens (USA)

    Beste Nederlandse Band / Best Dutch Band
    John Coffey VERA
    John Coffey live in Vera (foto: © Joséphine Kurvers,
    2015)

    1. John Coffey
    2. Rats On Rafts
    3. Pauw
    4. Bombay
    5. Afterpartees
    6. zZz
    7. The Homesick
    8. Nouveau Vélo
    9. Typhoon
    10. The Deaf

    Grunnen Band

    Avery Plains

    1. Avery Plains
    2. Santa Fé
    3. Green Hornet
    4. Swinder
    5. Ortega
    6. Traumahelikopter
    7. WOLVON
    8. Boogie Chillers
    9. The New Poor
    10. Recipees

    Zaal elders/ Best venue

    1. De Oosterpoort
    2. Paradiso
    3. De Gym
    4. Simplon
    5. Asteriks
    6. Ekko
    7. De Neushoorn
    8. TivoliVredenburg
    9. De Melkweg
    10. Doornroosje

    Best Festival

    1. Eurosonic Noorderslag
    2. Best Kept Secret
    3. Welcome The The Village
    4. Le Guess Who?
    5. Down The Rabbit Hole
    6. Lowlands
    7. Into The Great Wide Open
    8. Noorderzon
    9. Rock Werchter
    10. Into The Grave