Pavements
Alex Ross Perry, US 2024
Als film en muziek een gelukkig huwelijk sluiten is dat eigenlijk verplichte kost voor Vera Zienema, en Pavements is daar een heel goed voorbeeld van.
In de documentaire volgen we 90s alternative rockband Pavement tijdens een reünietour, maar zien we ook heel veel verschillende lagen fictie: de zogenaamde making of van een big-budget Hollywood biopic over de band; de productie van een Broadway musical met adaptaties van Pavement’s liedjes; en hoe een tentoonstelling wordt opgezet van belangrijke artefacten uit de geschiedenis van de band.
Wie van hun muziek houdt, of nostalgische gevoelens koestert voor de nuchter-ironische sfeer van de jaren 90, mag deze film zeker niet overslaan. Maar ook voor wie weinig (of niet) bekend is met de band heeft deze avond genoeg te bieden: Pavements is een experimentele en totaal originele biopic, voor filmliefhebbers die gewoon eens iets heel nieuws willen proberen. -Caroline
Sign up for the Zienema newsletter