De Sleaze Express-trein doet VERA als negende van de elf haltes aan, met aan boord “drie van de smerigste bands uit de Nederlandse garagerock”: The Deaf, zZz en Green Hornet. Een top line-up dus, met bands die hun sporen al lang en breed verdiend hebben. En die als gemene deler hebben: soulvolle, sleazy trashbluesgaragerock met de intensiteit van een –inderdaad– intercity over je heen laten denderen!

Green Hornet stond hier 22 oktober ook al, om hun verse langspeler ‘Never Enough’ te dopen. Deze Groningers spelen dus opnieuw een thuiswedstrijd, en thuis zijn ze nog altijd ongeslagen! Hun zompige swampblues en sleazy punkrock, met een hoofdrol voor het gierende orgel, heeft hen de afgelopen 20+ jaar op talloze podia en festivals door heel Europa gebracht. Altijd gedreven door een haast maniakale wildheid, om pure en opzwepende oermuziek te maken. In Green Hornet komt 60 jaar muziekgeschiedenis samen!

zZz kennen we hier natuurlijk ook al lang. Dit illustere duo uit Amsterdam kwam dit jaar, na een tussenperiode waarin ze muziek voor films en theater maakten, ijzersterk terug met hun derde plaat ‘Juggernaut’. Dik tien jaar al spelen ze van Rusland tot de VS het zweet van de muren met hun geile mix van orgelpunk en krautrock. Inderdaad, ook hier geen bas maar een orgel, met daarnaast alleen drums. Een unieke band, die je laat dansen tot je er bijkans dood bij neer valt. Grappig genoeg verkopen ze met deze onconventionele muziek naast hun platen ook nog Fiat Punto’s en Japanse mayonaise!

En dan nog The Deaf! Inmiddels allang niet meer “het zijproject van”, maar een graag geziene gast op zowel landelijke festivals zoals Pinkpop en Lowlands als intiemere feestjes waar vuig gerockt moet worden. Zo ook vanavond. Hun keiharde maar catchy repertoire leunt sterk op de 60’s garagebeat maar dan in een modern speedrock&roll-colbertjasje. En jawel, ook hier is het orgel één van de blikvangers. Ze hadden het wel de Sleazy Organ Express kunnen noemen! Aan The Deaf, beste band van Den Haag, is het wel toevertrouwd dit negende station op deze hogesnelheidstreinrit compleet te verbouwen. Zorg dat je deze trein niet mist!

T-Ice

Speelvolgorde:

  1. Green Hornet
  2. The Deaf
  3. zZz