De Vier van Vera
juni 2025
Model/Actriz – Pirouette
Noise rock meets dance punk. Dat klinkt misschien een beetje gek, en dat is het ook. Maar wel op een loeistrakke en onweerstaanbare manier. De vocalen zijn intiem, de noise giert eroverheen, terwijl de drums alles voortstuwen. Op Pirouette laat de band ook hun melodische, maar sombere kant horen.
Spotify | Bandcamp
---
Stereolab – Instant Holograms on Metal Film
Stereolab tourt alweer een jaar of vijf, maar nu is er voor het eerst in vijftien jaar ook een nieuwe plaat. De Britse band gaat verder waar ze ooit gebleven waren, met dezelfde eigenzinnige toon. “What comes out comes out,” aldus gitarist Tim Gane. En dat blijkt nog steeds meer dan genoeg.
Spotify | Bandcamp
---
Trauma Ray – Chameleon
De nieuwe plaat van Trauma Ray klinkt zwaar, dromerig en verrassend intiem. De band uit Texas gebruikt maar liefst drie gitaren om tot hun gelaagde, trage en verslavend repetitieve geluid op te bouwen. Het hangt ergens tussen glans en ruis in. Instrumentaal blijft het stevig, maar vocaal zweeft het alle kanten op.
Spotify | Bandcamp
---
Mclusky – the world is still here and so are we
Na 20 Mclusky-vrije jaren is de band terug met een fel en rommelig album. De titel klopt: de wereld is er nog, en Mclusky maakt ’m net wat beter. Ze raken hier precies de balans tussen terugblikken en vernieuwing. De teksten zijn boos en bizar, de nummers schots en scheef maar messcherp.
Spotify | Bandcamp
---
De Vier van Vera wordt samengesteld door programmeur Peter Dijkstra en scribent Merijn Middelweerd.